• Martin Ježek
    Martin Ježek
    10.06.2008 08:56

    Tak jsem tak predpokladal, ze az jednou dofotim filmy, tak koupim A300, protoze cena zacina byt zajimava v pomeru k mnozstvi nafoceneho klasickeho materialu a vyklopny display mi prijde fajn pro foceni od pupku a navic ma min zhoubnych mpix nez A350.

    Ovsem po precteni recenze na A350 (ktera je velmi podobna A300) jsem dospel k nazoru, ze je bych z te koupe byl asi depresivni. Rozdil, zda se mi, je prakticky jen v tech mpix.

    Jo kdyby bylo neco s cipem, procesorem a displayem z A700 v tele s cenou A200 ... to by asi za to stalo. Akorat bych furt nevedel, jakej zakladni zoom na urovni 24-85 od minolty a za rozumnou cenu, jak delat archivaci RAWu tak, abych zaarchivoval a 30 let nemusel resit, jestli mi nahodou DVD disky neodejdou a taky jak zvetsovat fotky presne na miru mym predstavam. S minilabem to nejde, nejsem uplne presvedcenej o zivotnosti inkoustovejch tisku, digitalni zvetsovak stoji majland a tak asi zbyva jen nechat si fotky nasvitit na diaky (ovsem za jakou cenu) a pak zvetsovat klasickou cestou :-)

    Jestli ja se na to nevykaslu ... lepsi je fotit nez resit prasivy fotaky :-)

  • Karel Omes
    Karel Omes
    Autor
    10.06.2008 10:34

    náhradou za kinofilm A300 ani A350 zrovna moc není, ne ani tak kvalitou snímků, která je slušná, ale právě ovládáním a prozatím ne moc povedeným provedením výklopného LCD a "živého náhledu"..

  • Martin Ježek
    Martin Ježek
    10.06.2008 13:18

    Carli, co presne myslis tim horsim ovladanim?

    Na svem Dynaxu 5 bezne pouzivam tak akorat nastaveni ISO (kdyz zalozim film), PASM, tlacitko pro korekce expozice, prepinac AF/MF, ovladaci kolecko a spoust a vsechno je tak nejak dobre po ruce.

    Zbytek funkci je mi celkem ukradenej.

    Predpokladam, ze na digitalu bych fotil do RAWu a potreboval bych tudiz snadno pristupne stejne ovladaci prvky.

    Proste pri snimani chci myslet na snimek a nechci resit milion nastaveni fotaku a predpokladam, ze pri foceni do RAWu budu moc veci ala vyvazeni bile resit v klidu doma u PC.

  • Karel Omes
    Karel Omes
    Autor
    10.06.2008 19:48

    nejvíc mi asi vadí to nastavování funkcí přes jednu obrazovku navíc, která se nedá vypnout a pak to že změna měření expozice z poměrového, na středové a bodové je právě přes menu..

  • Karel Omes
    Karel Omes
    Autor
    10.06.2008 19:50

    v tomhle je A700 jedinečná, okamžitý a přímý přístup k 99% všech funkcí

  • Martin Ježek
    Martin Ježek
    10.06.2008 20:28

    bodove mereni pres menu!?! To snad ... ale fuj :-)

  • Timmi Fabrio
    Timmi Fabrio
    10.06.2008 20:50

    SUPER FOŤÁK -Koupil jsem ho v Německu.Mám ho už měsíc a jsem s ním moc spokojený:-)

  • Karel Omes
    Karel Omes
    Autor
    10.06.2008 21:12

    jak vidíš Martine někomu to vyhovuje, někomu zase ne..

  • www.viktorio.net
    www.viktorio.net
    11.06.2008 01:59

    jednoznacne mi vadil pidihledacek, proste zrcadlovka je zrcadlovka od toho aby se tim hlecackem dalo koukat a podle neho komponovat.

    LV umoznujici zivej histgram a zobrazujici scenu ovlivnenou nastavenim iso ci expozice muze byt vyborna vec, ale musi k tomu byt pouzit odpovidajici snimac a to sumitko co je v A350. Jenze to by znamenalo dva slusne snimace a logicky prodrazeni fotaku.... takze je to vlastne tak ze jedna z hlavnich vyhod zrcadla a to foceni pres hledacek bylo potlacena stejne tak jako jedna z hlavncih vyhod EVF a to sluzny LW umoznujici zivej histogram... takze myslenka dobra, provedeni 4-

  • Karel Omes
    Karel Omes
    Autor
    11.06.2008 08:02

    dík Tori

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse